ویدئو پروژکتور  شما از روشن نمی شود و شما نمی دانید چه کاری باید انجام دهید؟ برخی از نارسایی هایی رایج وجود دارد که ما در اینجا توضیح می دهیم ، و همچنین چگونگی رفع آنها اینکه چرا پروژکتور روشن نمی شود؟ را بررسی می کنیم.

مشکل منبع تغذیه

مدار برق از قسمتی به نام BALLAST عبور می کند. باید گفت که این یک قطعه الکترونیکی است که یک تخلیه قدرتمند در اثر احتراق (چند هزار ولت) را فراهم می کند و سپس یک ولتاژ ثابت را در طول طرح ریزی حفظ می کند. یک سر و صدای تیز و کوچک در هنگام افزایش قدرت ممکن است ایجاد شود که نشانگر مشکلی در چیدن برگ های اولیه باشد. اگر شما اطلاعاتی در این باره ندارید بهتر است که این قسمت را توسط یک حرفه ای جایگزین شود.

مشکل منبع تغذیه ویدئو

منبع تغذیه ویدئو پروژکتور

محفظه لامپ به درستی بسته نشده است

بیشتر پروژکتورها به یک سنسور (سوئیچ) مجهز هستند که بسته بودن صحیح درب لامپ را کنترل می کند، اگر این درب به درستی بسته نشده باشد یا سنسور آسیب دیده باشد ، خطایی در این سیستم وجود دارد که  از احتراق، برای ایمنی جلوگیری می کند و به همین علت لامپ ویدئو پروژکتور روشن نمی شود.. شما به راحتی می توانید  درب محفظه را خودتان چک کنید.

درب محفظه لامپ ویدئو پروژکتور

محفظه لامپ ویدئو پروژکتور

لامپ HS

البته شایع ترین مورد در روشن نشدن لامپ ویدئو پروژکتور این است که لامپ شما در پایان عمر خود است ، هر تعداد ساعت (بین 500 تا 5000 ساعت بسته به مدل ، از آن استفاده کنید) برای جایگزین کردن لامپ همیشه باید یک لامپ جدید را نصب کنید و ببینید که آیا همه چیز به ترتیب است. به نظر می رسد که تعویض لامپ ویدئو پروژکتور کار ساده ای می باشد اما بهتر است که به تعمیر کار حرفه ای سپرده شود. شما نمی توانید یک لامپ از این نوع که حاوی گاز است را تعویض کنید برای انتخاب مناسب لامپ ویدئو پروژکتور شما می توانید از متخصصان گروه آریا گستر مشاوره دریافت کنید.

چرا ویدئو پروژکتور من بعد از چند دقیقه خاموش می شود؟

بیشتر اوقات خاموش شدن بعد از جند ساعت کاردن دستگاه نشانه آن است که دستگاه گرم شده است و خود را از آن محافظت می کند تا از گرمای بیش از حد جلوگیری کند: بنابراین توصیه می شود فیلترها را تمیز یا تعویض کنید و در صورت امکان فن را از هوای گرد و غبار یا جاروبرقی تمیز کنید. همچنین مطمئن باشید که همیشه از پروژکتور ویدئویی خود در فضایی تهویه شده استفاده می کنید.در ادامه تصویری را می بینیداز نمونه فیلتر در یک پروژکتور سونی است.

فیلتر ویدئو پروژکتور سونی

فیلتر ویدئو پروژکتور

چرا ویدئو پروژکتور  یک تصویر مخدوش شده نمایش می دهد؟

 کابل VGA یا HDMI معیوب است

ممکن است یک رنگ در هنگام اتصال یکی از اتصالات HS از بین رفته باشد، آزمایش با یک کابل جدید شک و تردید را از بین می برد.

چرخ رنگ HS (پروژکتور DLP) است

سوسو زدن تصویر و رنگ های تحریف شده نشان دهنده خرابی چرخ رنگ است که باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید تا چرخ رنگ را تعویض کند.

تعمیر چرخ رنگ ویدئو پروژکتور

چرخ رنگ ویدئو پروژکتور

لنزهای قطبی / یا ماتریس آسیب دیده (پروژکتورهای LCD)

تصویر با لکه ها و رنگهای غیر همگرا بسیار کاهش می یابد البته باید بدانید که اینها تعمیرات نسبتاً گران هستند و چندان پردرآمد در پروژکتورهای سطح ورودی نیستند. با این حال در دستگاه های با ارزش بالاتر انجام تعمیر لنز ویدئو پروژکتور مقرون به صرفه خواهد بود.

تعمیر لنز ویدئو پروژکتور

لنز ویدئو پروژکتور