ویدئو پروژکتور دست دوم چیست

مهم ترین عامل برای انتخاب یک ویدئو پروژکتور استوک تفاوت قیمت بین یک دستگاه دست دوم و دستگاه آکبند است. این تفاوت قیمت ویدئو پروژکتور دست دوم در مینیمم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاه به دهها برابر می رسد یک دستگاه استوک به قیمت واقعی 2 میلیون تومان احتمالا قیمت آکبند آن 6میلیون تومان به بالاست و گاه به 20 میلیون هم می رسد .

ویدئو پروژکتور

دستگاه ویدئو پروژکتور با استفاده از نور و پرده نمایش تصاویر را به چشم می رساند.  دیتا پروژکتورها در اشکال و اندازه های بسیاری وجود دارند. آنها می توانند بر روی سقف ها سوار شوند یا ممکن است آزاد و قابل حمل باشند. پروژکتورهای سقفی معمولاً بزرگتر هستند ، به ویژه آنهایی که مسافت طولانی (مانند 30 فوت یا بیشتر) را پیش بینی می کنند. این پروژکتورها معمولاً در کلاسهای درس ، اتاق کنفرانس ، سالن اجتماعات و اماکن دیده می شوند.

ویدئو پروژکتور دست دوم

ویدئو پروژکتور

پروژکتورهای قابل حمل می توانند در هر جایی که سطح روشن وجود داشته باشد (مانند یک دیوار رنگ سفید یا سبک) استفاده کنند. بیشتر پروژکتورها دارای چندین منبع ورودی مانند پورت HDMI برای تجهیزات جدیدتر و درگاه های VGA برای دستگاه های قدیمی تر هستند. برخی از پروژکتورها از Wi-Fi و بلوتوث نیز پشتیبانی می کنند.
پروژکتورهای با کیفیت بالا قبلاً هزاران دلار هزینه داشتند و لامپ ها به تنهایی می توانند بیش از صد دلار قیمت داشته باشند. البته قمیت ویدئو پروژکتور دست دوم پایین تر از آکبند آن است و کاملا نسبت به ویژگی هایی که دارد ارزش خرید را دارد. پیشرفت های مدرن در فن آوری – به ویژه منابع نوری LCD و LED – هزینه یک پروژکتور با کیفیت بالا و روشن را تنها به چند صد دلار کاهش داده است.

ویژگی ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور که در گذشته فقط پخش کننده تصاویر ویدئویی بوده است، امروزه با نامهای مختلفی نظیر: دیتا پروژکتور، پروجکشن، مالتی مدیا پروژکتور و حتی گاها پروژکتور خوانده می شود که منظور از تمام آنها یکی است. طبعا با پیشرفت چشمگیر علم و تکنولوژی، دیتا پروژکتورها نیز روند رشد و تکامل پر پیچ و خم خود را پیموده اند و در حال حاضر قادرند بسیاری از انتظارات کاربران را برآورده نمایند.

ویژگی های ویدئو پروژکتور

ویژگی ویدئو پروژکتور

عدم نیاز به تاریک نمودن اتاق یا سالن جلسات، اولین مرحله توسعه این دستگاه بود که با افزایش شدت روشنایی (و کاهش قیمت ویدئو پروژکتور در گذر زمان) موجب گردید در حیطه وسیعتری مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد ویدئو پروژکتور دست دوم

همراه با تکامل ویدئو پروژکتور، کاربردهای آن نیز به فراخور نیازهای متفاوت کاربران، افزایش چشمگیری داشته است. امروزه علاوه بر کلاسهای درس، کارگاهها، سایتهای کامپیوتر، مراکز علمی و آموزشی و دانشگاهها، حوزه استفاده از دیتا پروژکتور به بسیاری از مراکز دولتی، تحقیقاتی و پژوهشی، مراکز نظامی و عملیاتی، تجارت و دموی محصولات و خدمات، تفریحات و سرگرمی و نیز منازل (سینمای خانگی) توسعه یافته است.

کاربرد ویدئو پروژکتور دست دوم

کاربرد ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور که روزگاری دستگاهی نسبتا لوکس و تجملاتی به نظر می رسید و عمدتا در مراکزی معدود مورد استفاده قرار می گرفت، امروز در طرح هوشمند سازی مدارس (کلاس هوشمند)، در جیب کاربران شخصی و بازاریابها (مینی پروژکتور) و دفاتر کار و حتی منازل به وفور مورد بهره برداری قرار می گیرد.

ویدئو پرژکتور دست دوم

واژه دست دوم یا استوک در زبان انگلیسی به معنای کالای ذخیره و یا موجود در انبار است ولی در زبان فارسی برای انواع کالاهای دست دوم به کار برده می شود. عموما ویدئو پروژکتور دست دوم را  عموما با نام استوک می شناسیم. اما لازم است بدانیم که همیشه اجناس استوک کارکرده و دست دوم نیستند. بسیاری از فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای اروپایی و آمریکایی سیاستهای جالبی برای جلب مشتری اتخاذ می کنند.
به عنوان مثال در فروشگاه بزرگ و سراسری “آرگوس”(Argos) در انگلیس مشتریان می توانند کالایای خریداری شده را بعد از 30 روز به هر دلیلی یا بهتر بگوییم بدون هیچ دلیلی به فروشگاه برگشت دهند و به اختیار خود مبلغ را بازپس گیرند و یا معادل آن خرید نمایند.کالاهای برگشتی به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده شده و پس از درجه بندی A,B,C و D به صورت عمده به فروش می رسند.