دستگاه پروژکتور

دستگاه پروژکتور (Projector) وسیله ایست که روی دیوار، زمین یا پرده نمایش تصویر پخش می کند. به بیان ساده وسیله ای هم برای پخش نور و هم تصویر است. به طور مثال پروژکتورهای صنعتی،صرفا برای پخش نور و روشنایی محیط استفاده می شوند.

دیتا پروژکتور

از جنبه تاریخی اصطلاح data Projector سابقا برای بیان تفاوت با video projector استفاده می شد که منحصر به رزولوشن ویدئویی بود. با ظهور فن آوری رایانه ای در دهه ۱۹۸۰، استفاده از electronic data projection  جایگزین فن آوری های موجود مانند اورهد پروژکتورها یا اسلاید پروژکتورها گردید.

کاربرد ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور از طریق ورودی‌های مختلف به دستگاه‌هایی مانند ویدئو ، VCD، DVD ، دوربین‌های فیلم برداری، ویژوالایزر، لپ تاپ و کامپیوتر متصل شده و تصویر این دستگاه ها را در ابعاد بزرگ تر روی پرده نمایش یا هر سطح دلخواهی نمایش می دهد. این دستگاه با نام های مختلفی مانند دیتا پروژکتور، ویدیو پروژکتور، ویدئو پروجکشن، پروژکتور و … معرفی می‌شود که مفهوم همه آن ها یکی است.

کاربرد ویدئو پروژکتور استوک

کاربرد ویدئو پروژکتور

زمانی که فضایی بزرگ برای نمایش دارید مانند سالن های سمیناری یا سخنرانی ها استفاده از پرده های بزرگ و ویدئو پروژکتور انتخاب بسیار مناسبی می باشد زیرا که تصاویر را با ابعد بزرگتری به نمایش می گذارد. البته می توان همچنین از این پرده ها در منازل یا کافه ها به جای ال سی استفاده شود اما باید که فاصله 2 متری رعایت شود.

ویدئو پروژکتور دست دوم یا استوک

واژه استوک (Stock) در زبان انگلیسی به کالای ذخیره و یا موجود در انبار گفته می شود ولی در زبان فارسی به کالاهای دست دوم اطلاق می شود. البته منظور از دست دوم صرفا کالاهای استفاده شده نیست.در کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیاری از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای برای کالاهای خود فرصت بازگشت کالا طی مدت زمانی مثل 30 روز قرار می دهد که در این کشورها کالاهای برگشتی به هیچ عنوان وارد فروشگاه نمی شوند و مستقیما به انبار فرستاده شده و پس از گرید بندی یا همان درجه بندی به گرید A,B,C و D تقسیم میشوند و به صورت عمده به فروش می رسند. در نتیجه ممکن است شما کالای استوکی که با قیمت مناسب خریداری می کنید کاملا نو باشد و دست دوم نباشد.

ویدئو پروژکتور دست دوم

ویدئو پروژکتور

خرید ویدئو پروژکتور دست دوم

لازم است بدانید که خرید ویدئو پروژکتور کاملا به نفع شما خواهد بود زیرا که با افزایش قیمت روزانه دلار قیمت خرید این دستگاه ها روزانه رو به افزایش است. و شما با خرید دستگاه به صورت استوک یا دست دوم تقریبا نیمی از هزینه را پرداخت کرده اید اما از مزیا و کاربرد آن استفاده کامل را می برید.
این نکته را هم در نظر داشته باشید که ممکن است دستگاه استوکی که تهیه می کنید دارای عیب باشد و یا نیاز به تعمیرات داشته باشند. اما نگران نباشید ما به شما سایت 30فروش را معرفی می کنیم که فروش دستگاه ویدئو پروژکتور دست دوم خود را تضمین می کند و به شما گارانتی می دهد علاوه بر این مشاوران رایگان و فروشگاه آنلاین برای خرید ویدئو پروژکتور دست دوم دارد. این فروشگاه علاوه بر این که معتبر است و تنوع بسیار زیادی در محصولات و قیمت خود دارد.

نکاتی در زمان خرید ویدئو پروژکتور دست دوم

قبل از خرید ویدئو پروژکتور دست دوم لازم است که نکاتی را بی آموزید تا خرید بهتری داشته باشید.

 وضوح تصویر(رزولیشن)

رزولیشن تعداد پیکسلی است که پروژکتور برای نمایش تصاویر استفاده می کند .ویدئو پروژکتور هرچه رزولیشن بالاتری داشته باشد جزئیات بیشتری ازتصویر را نمایش می دهند در نتیجه تصویر با کیفیت بهتری ارائه می دهند.

وزن

یکی از نکات مهمی که برای انتخاب ویدئوپروژکتور تاثیرگذار است وزن آن است اگر معمولا” در راه هستید ویدئوپروژکتور سبک تر و قابل حمل تر با رزولیشن و شدت روشنایی مناسب می تواند گزینه ی خوبی باشد.

لنز زوم

لنز زوم این امکان را میدهد که ویدئو پروژکتور را در جای مناسب گذاشته و به راحتی اندازه تصویر  را تنظیم کنید.

تصحیح

تصحیح در زمانی استفاده می شود که ویدئوپروژکتور در مکانی غیر ازروبرو قرار گیرد که در این صورت تصویرذوزنقه ای خواهد بود با این قابلیت می توان تصویر مستطیل شکل را ارائه داد که البته در این صورت ممکن است شفافیت تصویر کاهش یابد .

کنتراست

کنتراست نسبتی است بین تاریک ترین و روشن ترین قسمت یک تصویر هرچه کنتراست تصویر بالاترباشد تصویر بهتری خواهید داشت.

پورت های کامپیوتر

ممکن است بخواهید یک کامپیوتر و نوت بوک را همزمان به دستگاه وصل کنید و نمیش های متوالی و همزمان داشته باشید این قابلیت این امکان را به شما می دهد که در یک زمان از هردو استفاده کنید.